Powtórki – czy masz na nie pomysł? Czy jesteś w stanie sprawić, że powtarzanie materiału, czyli krok niezbędny w procesie uczenia się, nie będzie dla Ucznia żmudny i nieciekawy? Pomożemy Ci! Nasze patenty zaskoczą Ciebie i Twoich podopiecznych, a lekcje powtórzeniowe staną się dla Was okazją do świetnej zabawy.

Czy wyobrażacie sobie proces uczenia się bez powtórek? My nie! Jest to kluczowa część w procesie przyswajania wiedzy, jednak często bywa żmudna i powtarzalna. A to zabija chęć uczenia się!

Kreatywne powtarzanie materiału podczas nauki jest ważne, ponieważ pomaga w utrwaleniu informacji w pamięci długotrwałej. Powtarzanie w różny sposób, np. poprzez sporządzanie notatek, robienie podsumowań czy tworzenie skojarzeń, pozwala na lepsze zapamiętanie i zrozumienie materiału. Ponadto, kreatywne powtarzanie może pomóc w utrzymaniu motywacji do nauki oraz zapobiegać nudzie i monotonii podczas procesu uczenia się.

JAKIE SĄ NASZE PATENTY?

Przedstawiamy 3 z mnóstwa patentów, które przedstawimy podczas Feryjnej Akademii Kreatywnego Nauczyciela. Mamy nadzieję, że zainspirują Cię do przeprowadzenia kreatywnej lekcji powtórkowej.

KOŁO KATEGORII

Niech Twoi uczniowie poczują się jak w teleturnieju! Podziel zadania powtórzeniowe na kilka kategorii (na podstawie typu pytań lub poziomu trudności). Zadania z danej kategorii oznacz kolorami. Przygotowałyśmy koło, które wielokrotnie wykorzystasz na „turniejowych” lekcjach powtórzeniowych. Zwróć uwagę na nasze ostatnie znalezisko – strzałka/spinner, która idealnie nada się do tego typu autorskich pomocy dydaktycznych.

AKTA SPRAWY

Powtórzenie jako kryminalna zagadka dla detektywa! Tak! Wprowadź uczniów w klimat detektywistycznej zagadki – możesz zostawić im list, w którym powiadomisz ich o zadaniach do wykonania na lekcji. Zadania możesz ukryć w klasie! Pamiętaj, by w aktach zaznaczyć ilość zadań do wykonania – dzięki temu lekcja nabierze tempa, a uczniowie będą sami śledzić postępy w swojej pracy. Gwarantujemy, że powtórka w takiej formie to czysta przyjemność – dla uczniów, jak i nauczyciela!

POWTÓRZENIOWY WYŚCIG

Uczniowie kochają wyścigi! A więc wykorzystajmy to do celów edukacyjnych 🙂 Klasowy tor wyścigowy może służyć wizualizacji postępów podczas lekcji powtórzeniowej. Uczniowie mają do wykonania kilka zadań, po wykonaniu każdego przemieszczają się do przodu. Taka tablica informacyjna sprawdza się fenomenalnie podczas pracy w grupie. Wyścigi świetnie sprawdzają się podczas powtórek matematycznych w klasach młodszych. Rzucamy kością i wykonujemy działania matematyczne (w zależności od ćwiczonej umiejętności – dodawanie, odejmowanie, a nawet mnożenie). W zależności od wyniku przesuwamy się do przodu lub do tyłu. Prosty tor i samochody, a pomysłów na niego mamy jeszcze przynajmniej kilka 🙂

Więcej tego typu materiałów (oraz te, które omówiłyśmy powyżej) pokażemy w ramach naszych corocznych spotkań FERYJNEJ AKADEMII KREATYWNEGO NAUCZYCIELA! 

Stawiamy na konkretne umiejętności i pomysły, które zaprezentujemy podczas modułów szkoleniowych. Udział w Akademii to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów z innymi nauczycielami, którzy tak jak Ty chcą stale się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Dołącz do nas już teraz i zobacz, jak wiele możesz zyskać dzięki udziale w Feryjnej Akademii Kreatywnego Nauczyciela.

UWAGA: CZYTELNICY BLOGA OTRZYMUJĄ KOD RABATOWY -15% NA KAŻDY WARIANT AKADEMII.

W KOSZYKU WPISZ KOD: BLOG