Czy Twoje miejsce pracy sprzyja uczeniu się oraz efektywnej pracy? Czy w pełni korzystasz z potencjału miejsca? Inspirują Cie zdjęcia w internecie, ale nie wierzysz, że Twoja klasa może tak wyglądać? Czas to zmienić!

Co powiesz na spójne graficznie etykiety, które pomogą Ci uporządkować materiał? Podpowiemy Ci, jak to zrobić najlepiej: może u Ciebie sprawdzi się podział na dni tygodnia? A może, tak jak u nas, na poziomy trudności?

Na czym polega podział na poziomy trudności?

Postawiłyśmy w klasie trzy kartony, które zakupiłyśmy w sklepie Pepco.

Każdy z nich oznaczyłyśmy etykietą: POZIOM 1, POZIOM 2, POZIOM 3.

Nasze założenie polegało na tym, że umieścimy w nich dodatkowe karty pracy lub karty pracy na dany temat, dzieląc je na trzy poziomy trudności. Taki system świetnie sprawdzi się np. podczas nauki tabliczki mnożenia. To uczniowie mogą wybrać poziom trudności zadania lub zmierzyć się z zadaniami na wybranym poziomie

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN POMYSŁ?

Dołącz do uczestników Wakacyjnej Akademii Kreatywnego Nauczyciela, a przedstawimy Ci mnóstwo tego typu patentów oraz materiałów!

Wakacyjna Akademia Kreatywnego Nauczyciela to nasz coroczny projekt dla nauczycieli, którzy chcą, oprócz odpoczynku, wykorzystać wakacyjny czas na uporządkowanie pomysłów na nowy rok szkolny.

Po co? By zaoszczędzić czas w kolejnych miesiącach!

Comments are closed