Do zakończenia roku szkolnego zostało kilka dni. Zastanawiasz się w jaki sposób zorganizować zakończenie roku szkolnego w nieszablonowy sposób, a jednocześnie bez zbędnego wysiłku? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

ZASKOCZ SWOICH UCZNIÓW NIETYPOWYM PREZENTEM

Masz przestrzeń na stworzenie prezentów hand-made dla swoich uczniów? My uwielbiamy szukać inspiracji i zaskakiwać ich nietuzinkowymi mini prezentami! W ten sposób doceniamy ich za rok pełen wytężonej pracy. Inspiracje na prezenty znajdziesz TUTAJ.

BEZKOSZTOWE PREZENTY

Prezenty nie muszą wymagać od Ciebie inwestycji w cukierki czy pamiątki. Możesz przekazać uczniom coś, co będzie miało wartość sentymentalną lub przyda się w nowym roku szkolnym. Na zdjęciu widzisz bilety wstępu do kolejnej klasy. Sprawdzą się też pamiątkowe zakładki do książek na zakończenie roku szkolnego, dedykacje z cytatami czy nasz hit – kupony dla klasy na nowy rok szkolny. Na takim kuponie możesz umieścić różne “przywileje”, np. zwolnienie z kartkówki czy możliwość wyboru aktywności na lekcji.

PODSUMOWANIE ROKU NIESZABLONOWO

A może zamiast corocznego monologu na temat poprzedniego roku szkolnego zaproponujesz uczniom grę planszową, dzięki której to oni swobodnie wypowiedzą się na temat swoich przeżyć i wspomnień? Polecamy taki sposób, gdyż genialnie “otwiera” uczniów i sprawia, że nieformalna część zakończenia roku szkolnego przebiega we wspaniałej atmosferze.

Na zdjęciach znajdziesz inne inspiracje na zakończenie roku szkolnego: