Masz ochotę na nieszablonowe zajęcia świąteczne? Przygotuj dla Uczniów edukacyjny escape room, w trakcie którego wykonają szereg zadań o tematyce świątecznej oraz przygotują ciasto na… no właśnie, to tajemnica 🙂

Escape room proponujemy zacząć w nietypowy sposób. My postawiłyśmy na AKTA SPRAWY – w teczce z takim napisem Uczniowie znajdą list, a w nim instrukcję jak będzie przebiegać dzisiejsza lekcja oraz klucz – prawdziwy lub papierowy.

Przygotowujemy trzy zadania dla Uczniów – każde z nich ukryte jest w miejscu, zamkniętym kłódką (prawdziwą lub papierową). Czym potrzebujesz aż trzy zamknięte schowki? Nie! Nam wystarczyły trzy duże koperty zaklejone papierowymi kłódkami.

Zadania, zaproponowane przez nas, to: świąteczne kodowanie, wykreślanka wyrazowa i krzyżówka. Na języku angielskim pojawiły się zadania, polegające na wpisaniu brakujących słów w tekstach znanych piosenek świątecznych.

Po wykonaniu każdego z zadań Uczniowie otrzymują jeden składnik tajemniczego ciasta, który przyklejają na kartę kontrolną.

Po otrzymaniu trzech składników klasa zastanawia się, co można wykonać z otrzymanych składników. Swoje przypuszczenia zapisuje na karcie SKŁADNIKI CIASTA NA…

Poprawność odpowiedzi sprawdzana jest za pomocą qr kodu, który Uczniowie skanują samodzielnie.
Następnie każda grupa otrzymuje kartę CIASTO NA PIEROGI (zagnij ją tak, by pełny przepis u dołu strony był niewidoczny). Klasa próbuje napisać poszczególne kroki do wykonania ciasta. Następnie sprawdza z podanym przepisem.

Jeśli używacie prawdziwych składników, po wykonaniu wszystkich zadań wykonajcie wspólnie ciasto na pierogi. Niezapomniane wrażenia sensoryczne i doza twórczego bałaganu gwarantowane!

Poniżej znajdziesz nasz przepis na escape room w wersji wideo:

Jeśli chcesz otrzymać gotowe materiały, które pomogą Ci przeprowadzić taki escape room, kliknij poniżej: