Szukasz pomysłu na kreatywne zajęcia o tematyce świątecznej? Zastanawiasz się jak zorganizować tegoroczną WIGILIĘ KLASOWĄ? Postaw na coś wyjątkowego!

Poniżej znajdziesz kilka inspiracji z naszej akcji szkoleniowej AKCJA: ŚWIĘTA

WIGILIJNY ROZKŁAD JAZDY

Przygotowując pomysły na tegoroczne zajęcia świąteczne oraz samą Wigilię klasową, pomyślałyśmy, że zaproponujemy Uczniom pracę z mapą. Ale nie byle jaką mapą – mapą spotkania świątecznego! Dzięki takiemu rozwiązaniu klasowa Wigilia lub zajęcia o tematyce świątecznej nabiorą nowego wymiaru – Uczniowie, niezależnie od wieku, chętnie wezmą w nich udział gdyż, trochę jak w grze, będą chcieli przejść całą mapę i wszystkie zadania, które dla nich przygotowaliśmy.

ŚWIĄTECZNY ZAWRÓT GŁOWY

To świąteczny wariant gry, która rozgada Twoich Uczniów! Dzięki niej chętniej wypowiedzą się w dyskusji na temat świątecznych zwyczajów czy życzeń. Grę możesz przeprowadzić na zasadzie burzy mózgów lub popularnej gry “5 SEKUND” poprzez dodanie ograniczenia czasowego na odpowiedź – gra stanie się bardziej ekscytująca, jednak pamiętaj, by dopasować czas na odpowiedź do indywidualnych potrzeb swojej grupy.

ZAKODOWANE ŻYCZENIA

W tym roku postawiłyśmy na nietypowy wariant życzeń! Nasi Uczniowie będą musieli odkodować życzenia, które chcemy im złożyć. Do zaszyfrowania użyłyśmy harcerskiego szyfru GA-DE-RY-PO-LU-KI. Wierzymy, że dzięki takiej formie, słowa, które chcemy przekazać Uczniom na Święta, pozostaną z Nimi na dłużej.

JAKA TO KOLĘDA?

Czy Uczniowie znają kolędy i popularne piosenki świąteczne? Aby zachęcić Ich do wspólnego śpiewania stworzyłyśmy quiz oparty o teksty popularnych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Uczniowie losują kartę i podają tytuł utworu lub… próbują go zaśpiewać! Ten patent wykorzystujemy kolejny rok z rzędu i zawsze sprawdza się genialnie na zajęciach o tematyce świątecznej!

ŚWIĄTECZNY ŚPIEWNIK

Jeśli Wasi Uczniowie szczególnie lubią śpiewać, to przyda się Wam śpiewnik, który postanowiłyśmy stworzyć w tym roku. Ale to nie byle jaki śpiewnik – na każdej stronie, oprócz tekstu, umieściłyśmy qr kod, który poprowadzi Uczniów do nagrania danej piosenki czy kolędy. Dzięki temu wspólne kolędowanie będzie jeszcze łatwiejsze!

SPODOBAŁY CI SIĘ NASZE POMYSŁY? MASZ OCHOTĘ POZNAĆ WIĘCEJ I OTRZYMAĆ WSZYSTKIE MATERIAŁY WIDOCZNE NA ZDJĘCIACH? WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIOWEJ AKCJI: ŚWIĘTA!

Jesteśmy pewne, że dzięki naszym grom i zabawom wspólnie zaskoczymy Twoich Uczniów! Nie musisz już tracić czasu na poszukiwanie materiałów! Przygotowałyśmy je dla Ciebie! 

BIORĄC UDZIAŁ W NASZYM SZKOLENIU:

– Otrzymasz bogaty pakiet materiałów (karty pracy, gry, zabawy, test na uważność, napis, plakaty itd.)

– Wygenerujesz imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkich nauczycieli klas I-III oraz polonistów klas 4-5. Materiały idealnie sprawdzą się również podczas zajęć indywidualnych, terapeutycznych i korekcyjno- kompesacyjnych.