Czy słyszeliście kiedyś o ROTAFOLIO? My natrafiłyśmy na rotafolio całkiem niedawno i zachwycił nas ten pomysł – jego prostota, efektywność oraz użyteczność!

Rotafolio (z j. hiszpańskiego – flipchart) to forma przestrzenna, którą możemy porównać właśnie do flipchartu. Podstawę stanowi tektura, którą formujemy na kształt trójkąta. Możemy do tego wykorzystać tekturę po bloku rysunkowym, którą skleimy klejem. Nasza tektura była grubsza, więc połączyłyśmy ją dodatkowym sznurkiem. TUTAJ możecie zobaczyć film, który świetnie pokazuje jak wykonać rotafolio.

W podstawie należy wykonać dziurkaczem dwie dziurki, przez które przeciągamy sznurek. Sznurek łączy podstawę z zawartością – stronami, które można dowolnie przekładać. Dzięki temu rotafolio może być przydatne podczas prezentacji materiału lub stanowić świetną pomoc na uczniowską ławkę. Mogą się w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, przydatne uczniowi na każdej lekcji.

Nasze pierwsze rotafolia możecie pobrać poniżej. Pierwszy materiał pomoże Waszym uczniom w autoprezentacji. Według nas może być pomocny szczególnie we wrześniu. Drugi projekt to rotafolio MOJE WAKACJE – dzięki niemu uczniowie mogą z łatwością przeprowadzić dyskusję na temat swoich wakacji.

To na pewno nie ostatnie rotafolia w naszym wykonaniu! Nasza przygoda z tą formą dopiero się rozpoczyna. Może macie propozycje tematów, które chcecie żebyśmy opracowały?