W ostatnim poście wspominałyśmy o AKTIVBOOKACH™, czyli naszym pomyśle na nowe wykorzystanie zeszytu uczniowskiego.

AKTIVBOOK to przyklejone do okładki lub poszczególnych stron zeszytu wklejki, kartki, które tworzą swego rodzaju “skrzydła” w zeszycie ucznia. Umieszczamy na nich najważniejsze informacje – takie, które przydadzą się przez cały rok (np. tabliczka mnożenia lub tabela czasowników nieregularnych) lub takie, które są przydatne przy konkretnej lekcji, ale zależy nam na szybkim odnalezieniu informacji w późniejszym czasie lub zaznaczeniu jej ważności. Takie skrzydełka możemy zagiąć i schować do zeszytu – wyciągamy je tylko wtedy, gdy faktycznie potrzebujemy uzyskać informację na dany temat.

System klapowy powiększa przestrzeń na notatki i pozwala podejść kreatywnie do pracy z zeszytem uczniowskim.

Dodatkowo, uczniowie, tworząc AKTIVBOOKI samodzielnie, uczą się selekcji najważniejszych informacji i uzyskują świetne narzędzie do indywidualnej pracy, np. przed sprawdzianem.

AKTIVBOOKI tworzyć możecie po każdej lekcji – nauka do sprawdzianu z takimi krótkimi podsumowaniami w formie “skrzydełek” w zeszycie na pewno będzie interesująca.

Dla nas ta forma jest wygodniejszą wersją lapbooków, które (pomimo naszej wielkiej miłości do nich) służą nam przez limitowany czas, po czym chowamy je do szafki. Do AKTIVBOOKÓW możemy zawsze wrócić i nie powinny zginąć w klasowej makulaturze 😉

Jakie AKTIVBOOKI chcielibyście, żebyśmy stworzyły? Dajcie znać w naszych mediach 😉