Czy w Waszej klasie temat prezentów świątecznych też jest dość kontrowersyjny? W niektórych szkołach prężnie działają systemy losowania osoby do obdarowania symbolicznym prezentem lub sponsorowanie małych upominków przez radę rodziców. W innych niestety nie… W takich przypadkach nauczyciele, nierzadko z własnej kieszeni, kupują prezenty. Czy można przygotować coś praktycznie bezkosztowo? Oto nasze propozycje:

PERSONALIZOWANY PLAKAT KLASOWY

Nasze choinki otrzymały imiona! Personalizowany plakat to nieszablonowy dodatek do świątecznych życzeń, a w dużym formacie może służyć za dekorację. Dodatkowo, uczniowie mogą narysować samodzielnie swoje choinki. W materiałach szkoleniowych AKCJI ŚWIĘTA znajdziesz plik, który z łatwością możesz wyedytować – dodać swoje imiona i zmienić liczbę choinek.

ŚWIĄTECZNE KUPONY W KOPERCIE

Zaskocz swoich uczniów personalizowanym prezentem – przeprowadź badanie potrzeb i dowiedz się, co ucieszyłoby uczniów na takim kuponie. U nas króluje “kartkówka z zeszytem” i “prowadzenie lekcji”. Jak myślicie, z czego ucieszyliby się Wasi uczniowie?

PERSONALIZOWANY LIST OD WYCHOWAWCY

Życzenia “od serca” to piękny gest, jednak w formie pisemnej praktykowany już niezwykle rzadko. Dlatego pragniemy ułatwić Wam pisanie listów do każdego członka zespołu klasowego. W materiałach szkoleniowych AKCJI ŚWIĘTA znajdziesz plik, który z łatwością możesz wyedytować – dodać imię ucznia i swój podpis.

WIADOMOŚCI OD WYCHOWAWCY

… ale nie taka standardowa! Uczeń otrzymuje informacje, że może ją otworzyć dopiero w wigilię. Znajdzie tam oczywiście życzenia. Chcecie iść o krok dalej? Zakodujcie życzenia! My wykorzystałyśmy szyfr harcerski GA-DE-RY-PO-LU-KI.

ETUI NA BOMBKĘ ZERO WASTE

Czy Wy też macie tonę bombek, które prawdopodobnie już nigdy nie zawisną na choince? A może znajdą nowe życie w domach Twoich uczniów? Przygotowałyśmy “etui” na bombkę, dzięki któremu przygotujecie nietuzinkowe prezenty dla podopiecznych.

PUDEŁKA NA PREZENT

… a w nich kupon od Nauczyciela lub mały cukierek. Przygotowałyśmy pudełka w formie sześcianu lub małej choinki z gwiazdką. Dodatkowo, pudełko, przyozdobione przez uczniów, może być prezentem samym w sobie.

Wszystkie materiały w wersji PDF znajdziesz w szkoleniu AKCJA:ŚWIĘTA