Czy Wasza klasa jest już udekorowana na okres świąteczny? Może macie ochotę w tym roku zmienić podejście do klasowych dekoracji? My w tym roku mamy mocne postanowienie, by świąteczna dekoracja pełniła więcej niż jedną funkcję, a przez to sprzyjała efektywnej nauce.

ŚWIĄTECZNY KOMINEK

Wyobrażacie sobie klasę z kominkiem?! My tak – i postanowiłyśmy ten pomysł wcielić w życie! Kominek wydrukowałyśmy w formie plakatu – to też świetne zajęcie na godzinę wychowawczą, wyszły z tego całkiem trudne puzzle 😉 Byłyśmy zaskoczone jak ta niepozorna dekoracja zmienia oblicze klasy. Co więcej, daje duże pole do kreatywnych działań – na kominku można powiesić skarpety nawiązujące do tematu lekcji (my na skarpetach zapisujemy temat, cel lekcji i pytania kluczowe) lub dekoracje z imionami uczniów.

CHOINKA Z MYŚLOGRAFICZNYMI OZDOBAMI

W tym roku, zamiast tradycyjnych ozdób, uczniowie powieszą na choince myślograficzne bombki, choinki i prezenty. Dlaczego taka forma? Bo jest multizadaniowa! Ozdoby można pokolorować, dodać odautorskie elementy lub wykorzystać do powtórek materiału z lekcji – zapisujcie na ozdobach nowe słówka w języku obcym, wyrazy z trudnościami ortograficznymi, ważne pojęcia czy Wasze sukcesy w roku 2022.

WIELKOFORMATOWA CHOINKA

To nasz hit! Aktywność, która “zrobi Wam zajęcia” – idealna na godzinę wychowawczą. Każdy uczeń wycina swoją choinkę, a następnie wspólnie układamy jedną, wspólną na podłodze lub, jeśli mamy takie możliwości, na ścianie (powstanie piękna dekoracja). Każda minichoinka ozdobiona jest elementem nawiązującym do tradycji bożonarodzeniowej. Zadaniem ucznia jest opisać, dlaczego ten symbol kojarzy Mu się ze Świętami.

KLASOWY PLAKAT ŚWIĄTECZNY

Klasowe tablo w wersji graficznej było hitem września. Pomyślałyśmy, że personalizowany plakat świąteczny może być cudownym prezentem DIY, który nie będzie wymagał nakładów finansowych (pod warunkiem, że masz dostęp do drukarki). W materiałach szkoleniowych AKCJI ŚWIĘTA znajdziesz plik, który z łatwością możesz wyedytować – dodać swoje imiona i zmienić liczbę choinek.

Poniżej znajdziesz inne inspiracje na dekoracje – zachęcamy do zapoznania się! Wszystkie materiały w wersji PDF znajdziesz w szkoleniu AKCJA:ŚWIĘTA