Prezenty na Dzień Chłopaka to dla nas rzecz oczywista! Przemiły gest – niewielki upominek, drobiazg, dzięki któremu każdy chłopiec w dniu swojego święta poczuje się ważny.

Chcąc pomóc Wam w organizacji tego dnia zebrałyśmy nasze tegoroczne pomysły na TANIE, ale zapadające w pamięć prezenty dla chłopców, które naszym zdaniem nie powinny sprawić nikomu kłopotu, a wręcz przeciwnie – ogromną radość!

Jeśli zostaną przygotowane własnoręcznie przez koleżanki z klasy, a ty Nauczycielu tylko użyczysz drukarki i chwili czasu, będą cieszyły podwójnie – zarówno obdarowanych jak i tych którzy prezent przygotowali. Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia! Same świetne się bawiłyśmy przygotowując poniższe propozycje.

KARTA PODARUNKOWA 

„Kiedy nie wiesz co kupić komuś z okazji jego święta kup mu kartę podarunkową” to zdanie, które przyświecało nam podczas tworzenia poniższego  patentu. Co prawda postawiłyśmy na jej czekoladowy odpowiednik… ale jednak! Jesteśmy przekonane, że nie ma w Waszej klasie chłopca, który nie ucieszy się z takiego prezentu! 

ETYKIETY

Taki prezent zawsze będzie hitem (pod warunkiem, że w Waszej szkole nie ma zakazów jedzenia słodyczy). Celofanowa torebka wypełniona po brzegi słodkościami, a na niej personalizowana etykieta – czy to nie wyglada sto razy lepiej niż paczka czekoladowych groszków z dyskontu? 

Wersja druga (tutaj wszystko zależy od budżetu). Etykiety i worek celofanowy zostają, ale całkowicie zmienia się ich zawartość. Kupcie klocki LEGO lub im podobne (takie w dużym opakowaniu) i podzielcie jego zawartość pomiędzy uczniów. Jeśli okaże się, że klocków jest niewiele – zaproponujcie chłopcom stworzenie wspólnej konstrukcji lub pozostawienie ich w klasie, w jednym pudełku, do którego dostęp będą mieć np. na przerwach.

NAKŁADKI NA OŁÓWEK 

Ołówki z nakładką królują kolejny rok! I wcale się nie dziwimy – to prezent praktyczny i tani. W internecie możemy natrafić na oferty zakupu spersonalizowanych ołówków dla klasy. Super pomysł! Jeśli jednak nie macie na to czasu (lub funduszy), skorzystajcie z nakładek umieszczając w środku balony,  wspomniany wcześniej ołówek  lub po prostu zróbcie z nich pamiątkowe zakładki  do książki

KARTKI Z MOTYWEM DROGI

Chcecie podarować chłopakom małe auta/resoraki? Wydaje Wam się, że to będzie nietrafiony prezent, bo wszyscy zgodnie stwierdzą, że „autami to się już nie bawią” (nie wierzcie im, to ściema!)? Mamy na to patent! Kartka z życzeniami i przytwierdzonym do niej samochodem. Zanim rozdacie prezenty wytypujcie z żeńską częścią klasy/grupy kto pierwszy odczepi auto od kartki i zacznie się nim bawić!

RAKIETY

Nie bez powodu ten patent zostawiłyśmy na koniec. Dlaczego? Tworząc szablony rakiet (zarówno kolorowych jak i tych prostych, czarnych) chciałyśmy namówić Was do tego, aby #dzieńchlopca celebrować dobrą zabawą. W rakietach umieszczamy okrągłe lizaki typu chupa-chups, rozdajemy uczniom (w tym wypadku może warto, aby prezent w miarę możliwości otrzymały również dziewczynki?) i zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Chcemy, żebyście powiedziały/li swoim podopiecznym, że wyruszacie w podróż do świata zabawy, (może na plac zabaw lub salę gimnastyczną?) żeby wspólnie celebrować święto wszystkich chłopców.

Mamy nadzieję, że powyższe propozycje przypadną Ci do gustu! Jeśli nasze realizacje zainspirowały Cię do stworzenia swoich prezentów koniecznie daj nam znać, a najlepiej wyślij nam zdjęcie!

Wszystkie prezentowane szablony znajdują się na dysku szkoleniowym Akcja! Dzień Chłopaka