Uniwersalne narzędzie, które będzie służyć Ci przez cały rok szkolny, a kosztuje nie więcej niż 10 zł?

TAK! Nasza tablica organizacji lekcji wymaga zakupu zestawu klamerek, sklejki w większym formacie (mniej więcej 100×50, ale to zależy od Twoich potrzeb) oraz wydruku kilku czarno-białych stron.

Co znalazło się na tablicy?

  • Ikony z dyżurami (lewy bok). Dyżurnych zaznaczamy klamerkami z imieniem.
  • Formy pracy klasy (praca indywidualna, praca w grupach, praca w parach – prawy bok). Obowiązującą w danym momencie formę pracy zaznaczamy klamerką.
  • Hałasomierz (umiarkowany hałas, cisza/szept, jest za głośno – dół). Pożądane natężenie hałasu (umiarkowany hałas, cisza/szept) zaznaczamy klamerką. Jeśli klamerka znajduje się na na ikonie “jest za głośno”, jest to informacja dla uczniów o tym, że należy mówić ciszej.
  • Koło aktywności TIK(środek). Na kole wypisane są nazwy najpopularniejszych aktywności TIK. Zakręcamy kołem, aby wybrać aplikację na dziś. Tym samym unikamy nudy i wprowadzamy element losowości zamiast dyskusji lub wyboru przez nauczyciela.
  • Sklernotka KIEDY CZUJĘ ZŁOŚĆ (góra). Sklernotka to mała notatka, która pomaga w zapamiętaniu ważnych informacji. W tym wypadku przypomina, co możemy zrobić w przypadku silnych emocji. W sytuacji stresowej uczeń może skorzystać z sklernotki, która pokaże mu w jaki sposób może rozładować napięcie.

Taką tablicę możesz stworzyć samodzielnie – wystarczy sklejka, klamerki i wybrany zestaw pomocy, który posiadasz lub stworzysz samodzielnie.

Możesz też wykorzystać nasz gotowy zestaw do stworzenia tablicy organizacji lekcji, który znajdziesz TUTAJ

Otrzymasz wszystkie wymienione wyżej pomoce w formacie PDF.

Comments are closed