Czym jest EduPaszport? To nasza próba “wskrzeszenia” dzienniczka uczniowskiego poprzez nadanie mu całkiem nowego wymiaru!

EduPaszport jest małych rozmiarów książeczką, którą tworzymy poprzez wydrukowanie kart w formacie a4 i złożenie ich na kształt książki. Okładka (którą przygotowałyśmy dla uczestników szkolenia JAK ROZPOCZĄĆ ROK SZKOLNY) trzyma w ryzach zawartość, która zmieniać się będzie zgodnie z potrzebami klasy.

W naszym EduPaszporcie znajdziecie:

  • listę celów na dany miesiąc
  • listę ważnych informacji
  • miejsce na wpisy od nauczyciela, informacje zwrotne
  • terminy kartkówek i sprawdzianów

Oprócz tego uczeń otrzymuje tabele do śledzenia swoich postępów w nauce – samodzielnie zapisuje swoje oceny i ważne osiągnięcia, dzięki czemu dostrzega swój rozwój i traktuje oceny jako narzędzie do pozyskiwania informacji na temat przebiegu procesu uczenia się.

Uważamy, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego to idealny moment na wprowadzenie w Waszej klasie novum. Być może EduPaszport stanie się narzędziem, które pokochają Twoi uczniowie? W końcu dzięki niemu będą mieli poczucie sprawstwa i odpowiedzialności za swoją działalność w szkole oraz uzyskają pełną informację o rezultatach swoich działań.

Wy natomiast zyskujecie coś bardzo ważnego: punkt ciężkości Was, jako organu kontrolującego i zarządzającego procesem uczenia się, zostaje przeniesiony choć w części na uczniów. Dzięki temu możecie zająć się innymi, równie ważnymi rolami: wspieraniem, zacieśnianiem relacji i budowaniem partnerskiej więzi z uczniami.

To tylko jeden z pomysłów, który mamy na rozpoczęcie roku szkolnego.

Chcesz poznać więcej? Weź udział w szkoleniu:

Otrzymasz natychmiastowy dostęp do szkolenia oraz 100 stron dedykowanych materiałów – kart pracy, dekoracji, pomysłów na prezenty…

Koszt szkolenia to 59 zł, jednak dla czytelników bloga mamy specjalną okazję: 

kod rabatowy BLOG obniży cenę o 20 zł! – wpisz go w koszyku