Cześć!

Nadchodzi długo oczekiwany czerwiec, a wraz z nim zajęcia podsumowujące, ale też często nużące oczekiwanie na zakończenie roku, brak motywacji do pracy, przedłużające się powtórki i poczucie, że nowości już nie ma sensu wprowadzać (bo i tak wszyscy o nich zapomną!)

Jak sprawić, by ten czerwiec wyglądał INACZEJ? Skorzystaj z naszych propozycji, a gwarantujemy, że Wasze czerwcowe lekcje okażą się przyjemnością dla Was i uczniów!

  • KARTY PRACY, ale nie takie zwyczajne! Daj uczniom poszaleć i odpocząć od “standardowych” zadań: postaw na rozwijanie kreatywności, game-based learning, snujcie plany na wakacje w nietypowej wersji (my będziemy RYSOWAĆ InstaStories!) albo porównajcie swoje wizerunki na początku i końcu roku szkolnego (to też dobra okazja do porozmawiania o emocjach, zmęczeniu, potrzebie odpoczynku i Work-life balance).
  • GRY I ESCAPE ROOMY królują na naszych zajęciach przez cały rok. Lecz, umówmy się, nie mamy na nie czasu na każdych zajęciach, zwłaszcza przy napiętym terminarzu w szczycie roku szkolnego. Ale w czerwcu można poszaleć! Nasz wakacyjny escape room sprawdzi się nawet jeśli nigdy nie organizowałaś/eś takiej aktywności w klasie: uczniowie losują pytania podsumowujące rok szkolny, odpowiadają na nie, tworzą skojarzenia na podstawie obrazków oraz układają hasło z liter umieszczonych obok pytań. To patent na to, by lekcje podsumowującą, podczas której uczniowie często niezbyt chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami, zamienić w ekscytującą rozgrywkę.
  • ANKIETY to ogromnie ważny punkt zajęć w czerwcu. Doskonalą umiejętność refleksji nad procesem uczenia się nie tylko u uczniów, ale i u nauczycieli, a także rodziców. Staramy się, by nasze ankiety były napisane językiem przystępnym dla ucznia oraz pozwalały realnie ocenić pracę w danym roku szkolnym, co pozwoli na sformułowanie informacji zwrotnej tak potrzebnej każdej stronie procesu uczenia się.
  • FOTOBUDKA to prawdziwy hit na zakończenie roku lub ostatnie zajęcia! Przygotujcie rekwizyty, komiksowe chmurki z tekstami, które kojarzą Wam się z tym rokiem szkolnym oraz ramkę do zdjęć. My wykorzystałyśmy dużą ramę do zdjęć z IKEI, ale przygotowałyśmy też małą ramkę do wycięcia z papieru. Czy stworzenie takich rekwizytów wymaga dużo wysiłku? ABSOLUTNIE NIE! My swoje rekwizyty tylko wydrukowałyśmy na miękkim papierze i wycięłyśmy. Sprawdziły się fenomenalnie, a zdjęcia, które powstały, należą do naszych ulubionych. Bawiłyśmy się świetnie 🙂
  • BILETY rozdajemy swoim uczniom na ostatnich zajęciach lub dołączamy do świadectwa. Niezależnie od tego, czy jesteś wychowawcą, czy nauczycielem przedmiotu, taki gest pokaże uczniowi, że jest on gotowy do kontynuowania nauki w kolejnym roku szkolnym i pokaże, że edukacja to proces, który nie kończy się w czerwcu, tylko trwa – przez całe życie!

Mamy nadzieję, że nasze końcoworoczne propozycje przypadną Ci do gustu! Jeśli nasze realizacje zainspirowały Cię do stworzenia swoich nietypowych zajęć czerwcowych koniecznie daj nam znać, a najlepiej wyślij nam zdjęcie!

Wszystkie prezentowane materiały pochodzą z naszego najnowszego webinaru JAK ZAKOŃCZYĆ ROK SZKOLNY 2021/2022 – ZAPISZ SIĘ TUTAJ