Święta nietypowe to okazja, by zamienić czerwiec który zazwyczaj kojarzy się tylko z oczekiwaniem na zakończenie roku, w ciekawy czas, pełen różnorodnych aktywności i rozbudzania ciekawości świata. Zapraszamy na przegląd dni i świąt, które mogą zagościć w naszych szkolnych kalendarzach w czerwcu!

  • DZIEŃ DZIECKA (1 CZERWCA) : to oczywiście klasyk, bardzo chętnie obchodzony w domach i szkołach. W tym roku zaproponowałyśmy uczniom mały prezent w postaci zakładek z przyczepionymi balonami oraz szereg aktywności z ich użyciem.
  • DZIEŃ DOBREJ OCENY (3 CZERWCA) : czy w tym dniu należy dać uczniowi dobrą ocenę? Niekoniecznie 😉 Ale warto uświadomić ich, czym charakteryzuje się dobra ocena i jaką spełnia funkcję. Ocena powinna być dla naszych uczniów narzędziem, które pozwala im dostrzec swój progres i zaplanować kolejne kroki w procesie edukacyjnym. Niestety, nadal bywa postrzegana jako cel sam w sobie. 3 czerwca to wspaniała okazja, by spróbować to zmienić! Szczególnie, że to gorący okres wystawiania ocen końcoworocznych.
  • ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW (8 CZERWCA) : według nas to data, która szczególnie zasługuje na odnotowanie. To idealna okazja do poznania najbardziej niezbadanej przestrzeni na naszej planecie. W Światowym Dniu Oceanów nasi uczniowie poznają nazwy oceanów oraz ich umiejscowienie na mapie, spotkają morskie zwierzęta oraz poćwiczą tworzenie ich opisu.
  • DZIEŃ PRZYJACIELA (9 CZERWCA) : czerwiec to chyba najlepszy czas na celebrowanie wartości przyjaźni. Warto porozmawiać z uczniami na temat tego, czym jest przyjaźń, jakimi cechami charakteryzuje się prawdziwy przyjaciel oraz dlaczego warto pielęgnować przyjaźń. Nasi uczniowie wykonają lapbook o przyjaźni oraz zbiorą swoje odpowiedzi o tym, czym jest przyjaźń i dlaczego warto ją pielęgnować, do klasowego słoika przyjaźni.
  • DZIEŃ PUSTEJ KLASY (10 CZERWCA – DATA ZMIENNA) : Dzień Pustej Klasy obchodzony jest co roku w trzeci piątek czerwca. Powstał, by promować ideę edukacji na świeżym powietrzu. Dać nauczycielom i uczniom pretekst, by spróbować czegoś nowego. Zmienić swoje podejście do lekcji. Spojrzeć świeżym okiem na własną klasę i doświadczyć interakcji z nią na nowym gruncie – neutralnym gruncie. Jesteśmy przekonane, że dobrze zorganizowana lekcja na dworze może być tak samo, a nawet bardziej owocna niż lekcja w standardowym otoczeniu. Nam bardzo pomagają listy zadań dla każdego ucznia, sporządzanie notatek w formie raportu i “system wyzwań” – po każdym wykonanym zadaniu uczniowie mają okazję wylosować wyzwanie, które pozwala im eksplorować przestrzeń i skorzystać z okazji spędzenia czasu w innym miejscu niż klasa.
  • DZIEŃ KRWIODAWSTWA (14 CZERWCA) : obchodzony jest w dzień urodzin dr Karla Landsteinera, który w 1901 roku odkrył grupy krwi ABO, a w 1930 roku otrzymał za to nagrodę Nobla. W tym dniu warto uświadomić uczniów, że krew można, a nawet należy oddawać! Bez krwi nie można byłoby przeprowadzać zabiegów i operacji ratujących życie. Podczas lekcji z starszymi uczniami można również podać warunki, jakie należy spełnić, by oddać krew oraz jakie mamy zapasy krwi (więcej informacji TUTAJ)
  • ŚWIĘTO MUZYKI (21 CZERWCA) : w ten dzień niech muzyka zagości nie tylko na lekcji muzyki! Zbadajcie, czy podkład muzyczny pomoże Wam skupić się na nauce. Porozmawiajcie o gatunkach muzycznych oraz o tym, czego lubicie słuchać w czasie wolnym. Może ktoś z Waszych uczniów gra na instrumencie? Jeśli nie, zawsze możecie posłużyć się filmami na YouTube. A może poszukacie nietypowych instrumentów? PS. Posłuchajcie jak brzmi handpan!
  • DZIEŃ OJCA (23 CZERWCA) : Laurka na Dzień Taty to piękny gest! A może tym razem Tatusiowie otrzymają certyfikat, order lub lapbook? Na pewno będą zaskoczeni!

Podobają Ci się nasze pomysły na święta nietypowe? Wszystkie prezentowane materiały ( i wiele więcej – około 5 świąt w miesiącu plus moduł szkoleniowy z techniką na zajęcia na każdy miesiąc, kalendarze, plakaty i materiały PDF) znajdziesz w naszym programie szkoleniowym STREFA PDF PREMIUM!

Czy warto dołączyć do niego pod koniec roku szkolnego?

Oczywiście! Dostęp do materiałów jest nielimitowany, znakomita większość z nich jest uniwersalna i sprawdzi się co roku (a materiałów jest ponad 2000 stron!!), a cena, w związku z zakończeniem programu, jest najniższa w historii – to tylko 70 zł za szkolenia i materiały na 10 miesięcy! Uwaga – oferta jest ważna do 5 czerwca!