Może nasz pomysł wyda Ci się szalony, ale wierzymy, że przyniesie zamierzone efekty. Postanowiłyśmy zaangażować rodziców w tworzenie końcoworocznych prezentów dla dzieci!

  1. Rożek – rodzice podczas zebrania klasowego sklejają pudełko, w którym umieszczają malutkie karteczki zwinięte w ruloniki (na karteczkach zapisują kilka ciepłych słów skierowanych do swojego dziecka, nawiązujących do mijającego roku szkolnego). Wychowawca dorzuca później kilka kartek swojego autorstwa i voilà! Kreatywny, spersonalizowany, przemyślany prezent gotowy! I to bez wydawania pięniędzy i spędzania wielu godzin na samodzielnym klejeniu 25 pudełek!
  2. Herbatka wspomnieniowa – rodzice pomagają w sklejeniu koperty, w której umieszczają wypełnioną przez siebie kartkę: Ten rok szkolny okiem rodzica… Wychowawca dokłada później kartki uzupełniane przez uczniów i przez siebie! A obdarowani uczniowie będą mieli do czego wracać w wakacje!

Co myślicie o naszym koncepcie zaangażowania rodziców w proces tworzenia prezentów dla uczniów? Odważycie się poprosić ich o pomoc?