Jaka to część mowy? Czy Twoi uczniowie też mają już dosyć tego pytania? Postaw na GRAMATYCZNE POWITANIE!

Gramatyczne powitanie to sposób na niecodzienne rozpoczęcie zajęć.

Ustalcie z uczniami kod – do każdej części mowy dobieramy inny sposób powitania.

Powieś kartkę z legendą na drzwiach klasy.

Przed wejściem do klasy podaj wyraz dla każdego ucznia – jego zadaniem jest przywitać się w sposób, który będzie odpowiadał podanej części mowy.

Przykład: Nauczyciel podaje wyraz “czerwone”. Zadaniem ucznia jest przywitać się w sposób ustalony dla przymiotnika. Dzięki temu natychmiastowo sprawdzisz umiejętność rozpoznawania części mowy w nieszablonowy sposób.

Możecie również dla odmiany zamienić rolę – to nauczyciel wita się w dowolny sposób, a uczniowie mają podać wyraz, który pasuje do tego powitania.

A może zamienicie role i to uczniowie będą podawać wyrazy?

Gwarantujemy przednią zabawę i natychmiastową informację zwrotną o poziomie wiedzy uczniów.

Jeśli spodobał Ci się nasz gotowy materiał, informujemy, że znajdziesz go aktualnie w bogatym zestawie materiałów EDUFOLDER GRAMATYKA:

EDUFOLDER GRAMATYKA XXL

Twoi Uczniowie na samo hasło: GRAMATYKA reagują zniechęceniem? CZAS TO ZMIENIĆ! Chcemy oddać w Twoje ręce pakiet praktycznych pomocy dydaktycznych, dzięki którym nauka gramatyki wkroczy na zdecydowanie nowe tory! Wspólnie odczarujemy mit stresujących, bezsensownych zadań gramatycznych! Twoja sala wzbogaci się o piękne gazetki gramatyczne, a Ty wreszcie nie będziesz tracić czasu na poszukiwanie nowych kart pracy, gier i pomysłów na zajęcia!