Witajcie!

Temat prezentów dla uczniów jest nieco kontrowersyjny. Z jednej strony to przemiły gest – niewielki upominek dla KAŻDEGO ucznia, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Drobiazg, dzięki któremu każdy poczuje się ważny i doceniony. Z drugiej strony pojawia się aspekt finansowy. Bo kto ma te prezenty kupić? Nauczyciel z własnej kieszeni? Dyrekcja? Rada Rodziców? Rodzice uczniów danej klasy? Zdecydowałyśmy się więc zebrać nasze tegoroczne pomysły na TANIE, ale zapadające w pamięć prezenty dla uczniów!

  • ROZWIJAJ SIĘ! (zdjęcie 1) Cebulki kwiatów są dla nas symbolem rozwoju i metaforą przemiany naszych uczniów, która dokonuje się każdego dnia na naszych oczach. Cebulki zapakowałyśmy w celofanowy woreczek zakupiony w kwiaciarni lub na Allegro i dołączyłyśmy okolicznościową etykietę. Koszt? Około 1 zł. Uczniowie zapewne będą zaintrygowani i zaskoczeni takim podarunkiem. Ilu z nich podejmie wyzwanie i posadzi kwiatka? Zamiast cebulki możecie wręczyć uczniom torebki z nasionami (zdjęcie 9).
  • TAJEMNICZY ROŻEK (zdjęcie 2) to projekt bardzo uniwersalny – możemy w nim schować wszystko! Wśród naszych pomysłów są słodkości, ale też kartki z dobrymi słowami na wakacje lub porcja motywacji od nauczycieli i kolegów/koleżanek z klasy. W tajemnicy powiemy Wam, że rożki te mogą wykonać za Was rodzice – nasi wykonają je podczas zebrania :))) Szablon rożka otrzymają uczestnicy webinaru JAK ZAKOŃCZYĆ ROK SZKOLNY – więcej info na końcu artykułu.
  • POMALUJ MÓJ ŚWIAT (zdjęcie 3 i 4) Na małe opakowania kredek świecowych natrafiłyśmy w sklepie Dealz. Pakowane są po 5 opakowań i kosztują kilka złotych – prezent idealny! Postanowiłyśmy połączyć je z kolorowanką, kreatywnym zadaniem lub włożyć w celofanowy woreczek z napisem nawiązującym do prezentu.
  • POWRÓT DO KREDY (zdjęcie 5) Czy nie uważacie, że uczniowie (zwłaszcza młodsi) trochę tęsknią za kredą? Chyba tylko oni, bo my (a przede wszystkim nasze wysuszone dłonie) zdecydowanie nie! Kreda z dedykacją może być pretekstem do wspólnego spędzenia czasu po oficjalnej ceremonii zakończenia roku. Wyjdźcie wspólnie na boisko i puśćcie wodze fantazji!
  • HERBACIANE INSPIRACJE (zdjęcie 6,7,8) To zdecydowanie nasz hit tego roku! Kupujemy paczkę herbaty, drukujemy etykiety, przyczepiamy do torebek i zapraszamy uczniów na wspólną wspomnieniową herbatkę! Proces tworzenia tego prezentu znajdziecie na Instagramie Edukreatywne – zapraszamy 😉 Jeśli chcesz dodać coś “ekstra” do tego prezentu lub masz do dyspozycji trochę większe środki finansowe, postaw na kompletny zestaw: kubek (najtańszy znalazłyśmy w Pepco za 3 zł – możecie go pomalować!), coś słodkiego i herbata – idealnie! Chcesz zaszczepić w uczniach prawdziwą miłość do herbaty? Postaw na herbaty sypane! Kupisz je na wagę, a koszt takiej formy wcale nie będzie dużo wyższy niż torebki z herbatą.
  • SŁODKOŚCI (zdjęcie 10,11, 12) Taki prezent zawsze będzie hitem (pod warunkiem, że w Waszej szkole nie ma zakazów jedzenia słodyczy). Pięknie zapakowana krówka z inspirującym cytatem na etykiecie, a może cały kubek (3 zł) wypełniony po brzegi słodkościami? Wszystko zależy od budżetu. Nas najbardziej przekonuje malutka torebeczka z popcornem, który jest zaproszeniem do wspólnego oglądania okolicznościowego filmu podsumowującego rok szkolny (film możesz “ukryć” pod qr kodem i dołączyć do popcornu).
  • OŁÓWKI (zdjęcie 13) z nakładką królują kolejny rok! I wcale się nie dziwimy – to prezent praktyczny, tani i kojarzący się ze szkołą. W internecie możemy natrafić na oferty zakupu spersonalizowanych ołówków dla klasy. Super pomysł! Jeśli jednak nie macie na to czasu (lub funduszy), skorzystajcie z nakładek – balonów, kolorowanek lub zakładek do książki (uczestnicy webinaru dostaną je wszystkie :))
  • MEDALE I BAŃKI (zdjęcie 14 i 15) to również znalezisko z sklepu Dealz – koszt na osobę wyszedł bardzo przyjemny dla portfela, a radość nagrodzonych uczniów (WSZYSTKICH!) – bezcenna! Prezenty zapakowane są w celofanowy woreczek z kwiaciarni i okolicznościową etykietkę.

Mamy nadzieję, że nasze końcoworoczne propozycje przypadną Ci do gustu! Jeśli nasze realizacje zainspirowały Cię do stworzenia swoich prezentów koniecznie daj nam znać, a najlepiej wyślij nam zdjęcie!

Materiał powstał w 2022 roku, lecz ponawiamy publikację na Waszą prośbę

WYBRANE MATERIAŁY NA ZAKOŃCZENIE ROKU ZNAJDZIESZ W STREFIE PDFA – KLIKNIJ TUTAJ