Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to idealna okazja by porozmawiać z uczniami na temat bogactwa języka polskiego! Jesteście ciekawi jakie aktywności zamierzamy zaproponować podczas naszych lekcji? Będzie nam niezmiernie miło jeśli zechcecie przeżyć ten dzień razem z nami! Zapewniamy, że pomysłów mamy co niemiara! 

Test na uważność to zawsze strzał w 10! Możecie przy okazji utrwalić najważniejsze fakty dotyczące języka polskiego. Uczniowie z pewnością będą zaskoczeni, a wiedza przekazana w ten innowacyjny sposób na dłużej zapadnie im w pamięci!

Jesteśmy przekonane, że tematyczne gazetki, które pojawią się w waszej sali przykują uwagę oraz będą stanowiły wielkoformatową, polonistyczną sklernotkęTM! 

Chcecie maksymalnie zaangażować uczniów w trakcie zajęć? Zaproponujcie im dydaktyczne gry i zabawy! Z pewnością będziecie świetnie się bawić wyjaśniając wspólnie znaczenie związków frazeologicznych czy układając nasze leksykalne puzzle! 

Jak na fanki myślenia wizualnego przystało – wsród propozycji nie mogło zabraknąć lapbooka i flapbooka! Wybierzcie tę propozycję, którą Wasi uczniowe preferują i … bawcie się wspólnie językiem! Nie zapomnijcie przygotować wystawy waszych prac! Niech cała szkoła zobaczy jak świetnie pracujemy na języku polskim! 

Wszystkie opisane powyżej materiały znajdziecie na dysku szkoleniowym naszej akcji: MDJO! Może macie ochotę dołączyć do nas i wspólnie przeżyć ten dzień?